Mrazem sušené ovoce od MIXITU, ano i to už můžete koupit u SYSLA :-)

Bazalkové pesto s mandlemi

 
 

Bazalkové pesto je jedna z nejznámějších italských omáček, původem z oblasti Ligurie. Název je odvozen z italského slova pestare = tlouci, mlátit. Tradiční příprava klasického pesta spočívá v rozdrcení a tření bazalkových listů v mramorovém hmoždíři dřevěnou paličkou. Tradičně se používá na ochucení těstovin v kombinaci se strouhaným sýrem typu parmezán, nebo k ochucení polévek, případně k masu. Taktéž je výborné i na topinky, jednohubky, bruschetty, tousty i do zeleninových polévek. Bazalka patří mezi nejoblíbenější bylinky středomořské kuchyně. Charakterizuje ji velmi aromatická, peprně nasládlá vůně. Pro svou výraznou chuť si získala oblibu i v naší kuchyni.

A co ještě?

Ručně a šetrně vyráběné pesto z bazalky  v Čechách, je bez chemických konzervantů, aromat, lepku a GMO. Umeocet je vyráběn ze švestek umeboshi. Je to zcela přírodní produkt, který neobsahuje žádné chemické přísady ani barviva.

Kam to dát?

Doba trvanlivosti je 12 měsíců. Před i po otevření skladujte do teploty 25°C mimo přímé slunce a do 14 dní spotřebovat. Před použitím doporučujeme promíchat do stejnorodé

Dostupnost Momentálně nedostupné
134 Kč
Kategorie OŘECHOVÁ MÁSLA
Položka byla vyprodána...
 

Bazalkové pesto s madlemi a piniemi - dochucovací pasta k přímé konzumaci.

Hmotnost 100 g. Složení: bazalka min. 29%, extra panenský olivový olej, slunečnicový olej, madle min. 12% , pinie min. 6% , umeocet, citronová 100% šťáva.

Skladujte mimo přímé slunce do 25 °C a po otevření v chladničce. Po otevření zkonzumujte do 14 dní. Minimální trvanlivost do: uvedena na dně výrobku. Výrobek je šetrně pasterován. Vyrobeno v ČR. Může obsahovat zbytky skořápek!

Průměrné výživové hodnoty ve 100 g: Eneritická hodnota:503kcal/2103kj

Tuky: 54g, z toho nasycené  mastné kyseliny 6,7g

Sacharidy: 2,6g, z toho cukry 0,8g

Vláknina: 2,3g

Bílkoviny: 4,3g

Sůl: 0,01g

Výrobce: Hradecké Delikatesy s.r.o.

Kalendova 879

500 04 Hradec Králové

 

Hmotnost 0.1 kg